Διεθνής επικαιρότητα

Βόλεϊ γυναικών: Ο Ολυμπιακός «έσπασε» το αήττητο της ΑΕΚ!

Ο Ολυμπιακός ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής της Α1 βόλεϊ γυναικών, επικρατώντας της ΑΕΚ με 3-1 σετ (22-25, 25-23, 18-25, 22-25).

Οι «ερυθρόλευκες» μετά την εξαιρετική τους εικόνα στο ευρωπαϊκό ματς που έδωσαν μεσοβδόμαδα με τη Νοβάρα (ηττήθηκαν 3-2… στις λεπτομέρειες από το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του Challenge Cup), συνέχισαν τις… υψηλές πτήσεις τους, αυτή την φορά απέναντι στην πρωτοπόρο και μέχρι σήμερα αήττητη ΑΕΚ.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Η πειραϊκή ομάδα υποχρέωσε τις «κιτρινόμαυρες» στην πρώτη εφετινή τους ήττα και, μάλιστα, μέσα στην έδρα τους στο κλειστό του Ολυμπιακού Χωριού, μειώνοντας σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή κι απέδειξαν ότι κι εφέτος θα διεκδικήσουν επί ίσοις όροις τον τίτλο.

Μετά τη νίκη του Ολυμπιακού, η ΑΕΚ παρέμεινε στην πρώτη θέση με 19 βαθμούς, με τους Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό ν΄ ακολουθούν με ένα λιγότερο.