Β/Α ΑιγαίοΝότιο ΑιγαίοΤοπικές Είδησης

Συνεχίζεται το αρνητικό σερί για τον Διαγόρα!

Dodekanisos

Άλλη μια ήττα υπέστη ο Διαγόρας αυτή την φορά επί του Ιωνικού στο Δημοτικό Στάδιο την Νίκαιας με 1-0, για την 16η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2. Ο Ιωνικός ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, και προηγήθηκε στο 38′ λεπτό ο Νταουντά με κεφαλιά νίκησε τον Λαδά και έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Στην επανάληψη οι Νικαιώτες έλεγχαν το παιχνίδι, ο Διαγόρας προσπάθησε να πιέσει αλλά δεν βρήκε τους χώρους που χρειαζόταν. Αυτή είναι η τέταρτη διαδοχική ήττα για τον Γηραιό που πλέον βρίσκεται στην έκτη θέση με 22 βαθμούς. Ενώ την επόμενη αγωνιστική θα υποδεχθεί τον Τηλυκράτη.

Ιωνικός: Χριστοδούλης, Ιμεραλιλάι, Τασουλής, Σαλίνας (78′ Οικονομίδης), Ντάουντα, Γιακουμάκης (87′ Γκαρντάφσκι), Γκοράνοφ, Σερπέζης, Γκίνη, Ζάχαβι, Σαλαζάρ.

Διαγόρας: Λαδάς, Αρίας, Μανωλάκης, Σταματούλλας, Δημόπουλος, Παπατόλιος, Βολάκης, Τσιαντούλας, Μασούρας, Λεσάι, Μανιάς.