Μπαρτζώκας: Τυχεροί που επέστρεψε ο Σίκμα

Χαρούμενος αλλά και συγκρατημένος ο Γιώργος Μπαρτζώκας μετά τη χθεσινή νίκη του Ολυμπιακού στο Βελιγράδι…

Συγκεκριμένα είπε: “Δεν περιμέναμε κάτι λιγότερο. Έχουμε μία δύσκολη περίοδο, η προετοιμασία μας για κάθε αγώνα είναι προβληματική. Χάσαμε τον Γουίλιαμς-Γκος και τον Πίτερς στη διάρκεια του ματς, οπότε το ροτέισόν μας έγινε ακόμη πιο μικρό. Είμαστε κάπως τυχεροί γιατί επέστρεψε ο Λουκ Σίκμα και μας έδωσε δέκα-έντεκα σημαντικά λεπτά. Ελπίζω να έχουμε όλη την ομάδα σύντομα για να την αξιολογήσουμε. Αυτή η νίκη είναι πάρα πολύ σημαντική, ήταν ένα περίεργο ματς χωρίς κόσμο. Ήμασταν μπροστά σε όλο το ματς, αν και χάσαμε όλες τις 50-50 μπάλες. Συγχαρητήρια στους παίκτες μας για την τεράστια νίκη και καλή τύχη στη Μακάμπι“.