ΚρήτηΤοπικές Είδησης

Μπαράζ ανόδου: Ήττα (2-0) για τη Νεάπολη στην έδρα του Μανδραϊκού

Ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική για τα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική στον όμιλο που μετέχουν οι κρητικές ομάδες. Η Νεάπολη γνώρισε την ήττα με 2-0 στην εκτός έδρας εξ αναβολής αναμέτρηση με αντίπαλο τον Μανδραϊκό.

Η ομάδα του Λασιθίου είχε καλή παρουσία σε γενικές γραμμές, όμως τις στοίχισε το γκολ που δέχθηκε προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον Πασαλίδη να σημειώνει το 1-0 με εύστοχο πέναλτι.

Στο δεύτερο 45λεπτο, οι γηπεδούχοι έφτασαν στο δεύτερο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πετσίτη στο 52’ και στη συνέχεια διαχειρίστηκαν το προβάδισμα τους.

Η Νεάπολη προσπάθησε να πετύχει ένα γκολ που θα την έβαζε ξανά στο ματς, όμως δεν τα κατάφερε και το 2-0 παρέμεινε ως το τέλος.

Ο Μανδραϊκός ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Καλικάντη στο 80ο λεπτό.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ: Μαβίδης, Λαμπρίδης, Λογοθέτης Α., Παντίδος, Φραγκόπουλος, Γιουκαρής, Καλικάντης, Πασαλίδης (65’ Σιτάσι, 85’ Φυσαράκης), Πετσίτης (73’ Γκαβζίδης), Λελούδας (73’ Λογοθέτης Φ.), Χαλβατζίου (73’ Γεωργιάδης).

ΝΕΑΠΟΛΗ: Κουναλάκης, Ζαμπετάκης, Κουρίνος, Μότσος, Σγουρός (73’ Βερούσι), Τουτουδάκης, Γκέκας, Κουτούζος (56’ Μουζιούρας), Μαυρής (56’ Κασαπάκης), Ρογδάκης, Καλλιμάνης.