Διεθνής επικαιρότητα

Γαλλία: Νίκη με… ανατροπή για τη Μαρσέιγ

Νικηφόρα ξεκίνησε η Μαρσέιγ τις υποχρεώσεις της στη νέα σεζόν της Ligue 1, λίγες ημέρες πριν τον αγώνα ρεβάνς με τον Παναθηναϊκό στο «Βελοντρόμ» (15/8) για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Ολιμπίκ επιβλήθηκε 2-1 της Ρεμς στη Μασσαλία, στο πλαίσιο της πρεμιέρας του γαλλικού πρωταθλήματος.

Ο Ίτο «πάγωσε» το «Βελοντρόμ» στο 9ο λεπτό, ωστόσο η Μαρσέιγ ισοφάρισε στο 22΄ με τον Ουναχί, ενώ πήρε τους τρεις βαθμούς με το γκολ του Βιτίνια στο 72΄. «Μελανό» σημείο του αγώνα για τη Μαρσέιγ αποτελεί ο τραυματισμός του Μουγκέ που αντικαταστάθηκε στο 51ο λεπτό.