Διεθνής επικαιρότητα

Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα 1-2 (Πρώτο ημίχρονο)

Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτήν την ώρα (Novasports Prime) στο «Θ. Κολοκοτρώνης» το παιχνίδι ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον ΠΑΣ Γιάννινα, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, ωστόσο κόντρα στη ροή του αγώνα οι Ηπειρώτες άνοιξαν το σκορ με τον Τζίμα στο 16ο λεπτό.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Πάντως ήταν άμεση η απάντηση των Αρκάδων, καθώς ισοφάρισαν σε 1-1 στο 21′ με δυνατή εκτέλεση φάουλ του Άλβαρεζ.

Στο 28ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι επανέκτησαν το προβάδισμα, κάνοντας το 2-1 με τέρμα του Μπάλαν.

Άκρως αποτελεσματικός ο ΠΑΣ, που κατάφερε να πετύχει δύο γκολ στις πρώτες τρεις τελικές προσπάθειές του στην αναμέτρηση!

Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα 1-2

Γκολ: 16′ Τζίμας (ΠΑΣ), 21′ Άλβαρεζ (Αστέρας), 28′ Μπάλαν (ΠΑΣ)