Γ΄ Εθνική: Επέστρεψε στον Αλμυρό ο Γιαλούσης
![](https://galaksias.com/wp-content/uploads/2023/08/20220416181830_4g9a7341-780x470.jpg)
Μια σπουδαία μεταγραφή- επιστροφή ολοκλήρωσε ο Αλμυρός ο οποίος συμφώνησε με τον Λευτέρη Γιαλούσης.
Ο Λευτέρης Γιαλούσης προέρχεται από ένα μαγικό πρωτάθλημα, καταφέρνοντας μάλιστα να σηκώσει και την κούπα με τον Γιούχτα… Ο έμπειρος στόπερ επιστρέφει στον Αλμυρό, με τον Μανώλη Σουτζή να βάζει μια ποιοτική λύση στο κέντρο της άμυνας.
Πλέον το μόνο που μένει είναι η ανακοίνωση του Αλμυρού, ώστε να ολοκληρωθεί και τυπικά η μεταγραφή…
Παράλληλα, οι «οράνιε» επένδυσαν και στο μέλλον καθώς ανακοίνωσαν την απόκτηση του Ζάνη Τσαγκαράκη.
Ο 16 χρόνος ποδοσφαιριστής ο οποίος έχει ξεκινήσει από τις ακαδημίες του Εργοτέλη και έχει αγωνισθεί σε ΠΟΑ, στις θυγατρικές ομάδες του σωματείου, Κεραυνό και Ερμή καθώς και στον Πόρο.
Η ομάδα του Γαζίου πάντως έχει και μια αποδέσμευση καθώς αποχώρησε από τον σύλλογο ο Παναγιώτης Μαντζανάς.
Ο σύλλογος ανακοίνωσε ότι έλυσε τη συνεργασία του με τον Παναγιώτη Μαντζάνα, με τους πορτοκαλί να του εύχονται καλή συνέχεια στην ποδοσφαιρική του πορεία. Η σχετική ενημέρωση:
«Η Διοίκηση του Αλμυρού ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Παναγιώτη Μαντζανα. Ευχόμαστε στον Παναγιώτη καλή συνέχεια στην ποδοσφαιρική του σταδιοδρομία !!!»