ΚρήτηΤοπικές Είδησης
Από τον ΟΦΗ στην ΑΕΚ η Τριβυζάκη
![](https://galaksias.com/wp-content/uploads/2023/08/11-f3-e1690898595350-780x470.jpg)
Την καριέρα στην ΑΕΚ θα συνεχίσει η άλλοτε παίκτρια του ΟΦΗ Γεωργία Τριβυζάκη καθώς ο ΟΦΗ ήρθε σε πλήρη συμφωνία με τους «κιτρινόμαυρους» για την απόκτηση της.
Αναλυτικά η ανακοίνωση: «Η ΑΕΚ βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας της με την Γεωργία Τριβυζάκη. Η 27χρονη (12/10/1996) αθλήτρια υπέγραψε το συμβόλαιό της και εντάσσεται στο δυναμικό της γυναικείας ομάδας Ποδοσφαίρου του Συλλόγου.
Η Γεωργία Τριβυζάκη ξεκίνησε το ποδόσφαιρο από τον Εργοτέλη, ενώ τα τελευταία 7 χρόνια αγωνιζόταν στον ΟΦΗ, αποτελώντας βασικό και αναντικατάστατο μέλος της κρητικής ομάδας. Η ΑΕΚ ευχαριστεί θερμά τη Διοίκηση του ΟΦΗ για την άμεση ανταπόκριση και συναίνεση στην ολοκλήρωση της μεταγραφής