SL1:Παιχνίδι ροντέο στο Βόλο με δικακοπή και νέα γκέλα του Ολυμπιακού

Σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από τα επεισόδια ο Ολυμπιακός «γκέλαρε» στο Πανθεσσαλικό Στάδιο αποσπώντας μονάχα το ισόπαλο 2-2

Ισόπαλο 2-2 έληξε το επεισοδιακό ματς στο Πανθεσσαλικό Στάδιο ανάμεσα στον Βόλο και τον Ολυμπιακό. Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από τα επεισόδια που συνέβησαν μεταξύ τω οπαδών στο πέταλο και της Αστυνομίας, με την διακοπή να διαρκεί περίπου 50 λεπτά.

Στο 20ο λεπτό ο Μωραΐτης άνοιξε το σκορ μετά από απόκρουση του Πασχαλάκη στην εκτέλεση πέναλτι του παίκτη του Βόλου, με τους ερυθρόλευκους να έχουν μείνει με δέκα εξαιτίας της αποβολής του Ρέτσου. Ο Ελ Κααμπί στο 44′ έφερε την ισοφάριση από την άσπρη βούλα, με τους Θεσσαλούς αργότερα να μένουν επίσης με δέκα εξαιτίας αποβολής του Μύγα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 51′ ο Μωραΐτης έβαλε ξανά σε θέση οδηγού τον Βόλο, πάλι από εκτέλεση πέναλτι, ενώ αμέσως μετά στο 54′ ο Καλογερόπουλος με αυτογκόλ έκανε το 2-2.

Στο 65′ οι ερυθρόλευκοι βρήκαν δίχτυα με τον Μασούρα, ωστόσο μετά από εξέταση στο VAR, το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ. Στο 89ο λεπτό ο Ολυμπιακός σκόραρε ξανά με τον Ελ Κααμπί, ωστόσο ούτε αυτό το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ του Ελ Αραμπί.