Champions League: Έμεινε εκτός Ευρώπης η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Πολύ πρόωρα αποχαιρέτησε την Ευρώπη η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ καθώς ηττήθηκε με 0-1 από την Μπάγερν στο Ολντ Τράφορντ και έμεινε στην 4η και τελευταία θέση του 1ου Ομίλου.

Το γκολ του Κομάν με το οποίο διαμορφώθηκε το 0-1 ήταν το 15ο γκολ που δέχτηκε η Γιουνάιτεντ, τα περισσότερα που έχει δεχτεί αγγλική ομάδα σε φάση ομίλων Champions League.

Μαζί με την πρώτη Μπάγερν, στους «16» πέρασε η Κοπεγχάγη, επικρατώντας με 1-0 της Γαλατασαράι, με τους Τούρκους να πηγαίνουν στα Play Offs του Europa League.

Στον 2ο Όμιλο Αϊντχόβεν και Άρσεναλ έφεραν ισοπαλία 1-1 και θα είναι στην κληρωτίδα των «16» με την Λανς που επικράτησε 2-1 της Σεβίλλης να συνεχίζει στην Ευρώπη σε αντίθεση με τους Ισπανούς.

Στον 3ο Όμιλο η Ρεάλ Μαδρίτης έκανε το απόλυτο στον όμιλο με την 6η της νίκη με 2-3 επί της Ουνιόν Βερολίνου, σε ένα παιχνίδι όπου οι Γερμανοί ισοφάρισαν στα τελευταία λεπτά αλλά στις καθυστερήσεις η νίκη πήγε στους Μαδριλένους. Μαζί με την Ρεάλ στους «16» πέρασε η Νάπολι επικρατώντας 2-1 της Μπράγκα, με την Πορτογαλική ομάδα να μένει στην 3η θέση.