Η ισοπαλία ΠΑΟΚ-ΠΑΝΟΜ (0-0) με «ήρωα» τον Κανετάκη! (vid)

Τους βαθμούς της ισοπαλίας μοιράστηκαν ΠΑΟΚ και ΠΑΝΟΜ στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε χθες την 4η αγωνιστική στην Α1 κατηγορία της ΕΠΣΗ.

Στο γήπεδο του Κρουσώνα, το τελικό 0-0 σφράγισε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών, καθώς κανείς δε μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Η ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη εκμεταλλευόμενη και τον παράγοντα έδρα είχε την υπεροχή σχεδόν σε όλο το 90λεπτο, όμως της στοίχισε η αφλογιστία στην επίθεση.

Οι Μαλιώτες στο ντεμπούτο του Σταμάτη Μαματζάκη στην τεχνική ηγεσία, παρουσιάστηκαν ιδιαίτερα μαχητικοί, δίνοντας έμφαση στην ανασταλτική λειτουργία.

Πέντε λεπτά πριν συμπληρωθούν τα 90, η ομάδα του Κρουσώνα έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία για τη νίκη. Ο Κουράκης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Γκέγκα, με τον ρέφερι της αναμέτρησης να δείχνει την «άσπρη βούλα»

Ο τερματοφύλακας του ΠΑΝΟΜ δε μπόρεσε να συνεχίσει και τον αντικατέστησε ο Κανετάκης. Ο νεαρός τερματοφύλακας εξελίχθηκε ερχόμενος από τον πάγκο στον απόλυτο πρωταγωνιστή, αποκρούοντας το πέναλτι του Κουράκη και χάρισε ένα πολύτιμο βαθμό στην ομάδα των Μαλίων.