ΚρήτηΤοπικές Είδησης

Πρεμιέρα με το δεξί για τον ΟΦΗ κόντρα στο Αιγάλεω

O OΦΗ με όπλο την επίθεση του επικράτησε στο ΒΑΚ με 88-83 του Αιγάλεω, στην πρεμιέρα της National League 1

O OΦΗ ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο την σεζόν, με μια πειστική νίκη, ευκολότερη από ότι δείχνει το τελικό σκορ. Η ομάδα του Ράλλη με την δύναμη του ΒΑΚ ξεκίνησε εξαιρετικά το ματς, σκόραρε 29 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο ενώ το ημίχρονο έκλεισε με 47-35 και τον ΟΦΗ να ελέγχει το ματς. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, μπροστά με 66-57 στο φινάλε της 3ης περιόδου, το Αιγάλεω προσπάθησε στο φινάλε να μαζέψει την διαφορά με το τελικό 88-83 να δίνει στον Όμιλο το πρώτο του ροζ φύλλο αγώνα.