ΚρήτηΤοπικές Είδησης

Η Εθνική Ελπίδων 3-0 με Ν.Φερόε… και τώρα Πορτογαλία

Στην 2η θέση του 7ου ομίλου των προκριματικών του Euro U21 ανέβηκε η Εθνική Ελπίδων επικρατώντας με 3-0 των Ν.Φερόε στην Τρίπολη και ακολουθεί η αναμέτρηση με την πρωτοπόρο Πορτογαλία, που θέλει επίσης τρίποντο για να διατηρήσει τις ελπίδες πρόκρισης.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και κατάφερε μόλις στο 5’ να ανοίξει το σκορ με τον Τζόλη. Το 1-0 έμεινε ως το τέλος του ημιχρόνου με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα να χάνει ευκαιρίες για περισσότερα γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ευκαιρίες βρήκαν στόχο και η νίκη της Εθνικής πήρε μεγαλύτερες διαστάσεις. Για την ακρίβεια όλα τελείωσαν από το 51΄έως το 57′. Αρχικά ο Κούτσιας με τακουνάκι έκανε το 2-0 και στην συνέχεια ο Ζουγλής το 3-0 με τις Ελπίδες να παίρνουν άνετα το τρίποντο απέναντι σε έναν αντίπαλο που στα 5 παιχνίδια που έχει δώσει έχει καταφέρει να μαζέψει 7 βαθμούς.