Μπάσκετ: Πρεμιέρα στο 2024 με νίκη η Αναγέννηση

Με το δεξί στο 2024 μπήκε η Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου η οποία κατάφερε να κερδίσει με 83-73 την ουραγό αλλά μαχητική ομάδα του Παγκρατίου στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της National League 1.

H ομάδα του Μυρ. Παπαδάκη από το πρώτο δεκάλεπτο είχε τα ηνία του αγώνα και προηγήθηκε με τη λήξη του με 27-16. με τη διαφορά να παραμένει στα ίδια περίπου επίπεδα αλλά κάτω από διψήφιο αριθμό με την ολοκλήρωση του ημιχρόνου (47-39).

Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά παρέμεινε στο +9 για την Αναγέννηση η οποία διαχειρίστηκε χωρίς άγχος το ματς στο τέταρτο δεκάλεπτο και πήρε άνετα τη νίκη στο τέλος με 83-73.

Ο Κουρέπης για ακόμη ένα ματς ήταν πρώτος σκόρερ για την Αναγέννηση με 21 πόντους και 1 τρίποντο , ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Λαμπρόπουλος και Χαϊκάλης που σημείωσαν έκαστος από 15 πόντους.

Tα δεκάλεπτα: 27-16, 47-39, 68-59, 83-73

ΑΣΑ Αναγέννηση (Παπαδάκης): Βίσεντιτς 15,Οικονομόπουλος 8(1), Μητρόπαπας 17(1), Κριθινάκης 2, Μαραγκάκης 11(3), Σπυριδάκης 2, Κουρέπης 21(1), Κυριαζής, Βερτούδος 3(1), Ραζής 4.

Παγκράτι (Δάγλας): Ντιπτσής 5, Γιαννόπουλος 5(1), Λαμπρόπουλος 15(1), Μπάρμπας 16, Λιακόπουλος 8, Χαϊκάλης 15(3), Γραμματίκας 12(3), Εζέτζα, Ντιαλό 2.