Ηττήθηκε στην Πόλη ο Παναθηναϊκός για την Euroleague

Με Παπαγιάννη επικράτησε η Φενέρμπαχτσε με 83-69

Δεν κατάφερε σε κανένα σημείο του αγώνα να φανεί ανταγωνιστικός  ο Παναθηναϊκός στην Πόλη και γνώρισε την ήττα από την Φενέρμπαχτσε με 83-69, για την 3η αγωνιστική της Euroleague.
Oι πράσινοι είχαν σοβαρά προβλήματα σε άμυνα και επίθεση ενώ για την Τουρκική ομάδα πολύ καλή παρουσία είχε ο Γιώργος Παπαγιάννης.

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε να κυνηγάει από νωρίς το σκορ, κατάφερε να μειώσει τη διαφορά με ένα ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο χωρίς όμως κάτι παραπάνω… Οι «πράσινοι» χάθηκαν στη… μετάφραση από το πρώτο δεκάλεπτο (27-9) και με εξαίρεση ένα ξέσπασμα του Κάιλ Γκάι στη δεύτερη περίοδο, όταν σημείωσε 13 πόντους (3/5 τρίποντα) σε αυτό το διάστημα, μάταια έψαχναν στο δεύτερο ημίχρονο το ανταγωνιστικό πρόσωπο τους… Πλέον το «τριφύλλι» θα ψάξει την… ανασύνταξη του την προσεχή Παρασκευή στο ΟΑΚΑ, απέναντι στη Μακάμπι Τελ Αβίβ.

Τα δεκάλεπτα: 27-9, 43-28, 67-45, 83-69